Technologia laserowa na dobre zadomowiła się we współczesnym świecie, bez niej nie wyobrażamy sobie codziennego funkcjonowania. Obecnie stosuje się ją w medycynie, przemyśle, sztuce, infrastrukturze, czy też w budownictwie. Technologia ta może być również bardzo skuteczna w obróbce metali. Sam laser to nic innego, jak skupiona wiązka energii, która skierowana w odpowiednie miejsce silnie je nagrzewa. Tego typu najnowocześniejsza technologia pozwala stopić metal i wyparować z niego nadmiar wody. Stal przy kontakcie z laserem staje się miękka i podatna na lepsze cięcie. W celu usunięcia pozostałości równocześnie stosowany jest gaz, który wydmuchuje powstałe produkty uboczne podczas wycinania laserem. Zastosowanie tej technologii jest znacznie bardziej efektywne i precyzyjne od tradycyjnych metod. Cięcie za pomocą lasera umożliwia nam tworzenie identycznych kopii dzięki jego wielkiej precyzji. Wycinanie laserowe możemy zastosować do różnego rodzaju materiałów, wśród których możemy wyróżnić stal czarną, stal nierdzewną, aluminium, miedź, jak również brąz.

W czym laser jest lepszy od tradycyjnych metod cięcia blachy?

Wycinanie laserem jest obecnie najskuteczniejszą metodą cięcia blachy. Ta nowoczesna technologia jest bowiem potężnym sprzymierzeńcem w kwestii obróbki metali. Wycinanie laserem minimalizuje wypadki związane z cięciem blachy. Pracownicy nie mają tu bowiem bezpośredniego kontaktu z obrabianym materiałem, jedynie laser penetruje nawierzchnie blachy, tworząc odpowiednie kształty. Wyszkolony specjalista za pomocą konsolety z bezpiecznej odległości steruje całym procesem. Poza tym sam laser jest urządzeniem dość trwałym, niewymagającym częstej wymiany głowicy, dzięki czemu możemy wyciąć znacznie większą ilość elementów, niż w przypadku tradycyjnych metod. Kolejną cechą, która wyróżnia technologię laserową na tle innych sposobów cięcia blachy, jest jej wyjątkowa precyzja. Otrzymujemy tu cięcie z dokładnością do 0,01 milimetra. Pozwala to w jak największej mierze zaoszczędzić obrabiany materiał. Wielka precyzja oznacza również to, że wyprodukowane elementy będą do siebie niezmiernie podobne. Używając tej technologii, możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu, gdyż po wycinaniu laserem zazwyczaj nie musimy wykonywać dodatkowych czynności, aby nasza blacha uzyskała odpowiedni kształt. Ważnym aspektem, w przypadku cięcia blach za pomocą technologii laserowej jest fakt, że jest to opcja ekonomiczna, gdyż nie potrzeba dodatkowej obróbki w celu otrzymania zamierzonego efektu.

Usługa wycinania laserem

Jeżeli zależy Ci na skutecznym sposobie obróbki metalu, warto rozważyć wycinanie za pomocą lasera. Nasza wykwalifikowana kadra posiadająca bogate doświadczenie i tysiące zrealizowanych projektów, podejmie się wykonania dla Ciebie odpowiedniej usługi. Jesteśmy firmą z ponad 40- letnią historią, której zawsze istotnym elementem był rozwój i innowacyjność, dlatego też idziemy z duchem czasu i wykorzystujemy najnowsze technologie. Do wycinania blach stosujemy wycinarki posiadające technologię FIBER. Cięcie laserowe wykonujemy przy pomocy najnowocześniejszych urządzeń marki Trumpf.